علت سخت حل شدن کراتین در آب

علت سخت حل شدن کراتین در آب

شاید شما هم مطالب زیادی در مورد کراتین به عنوان یک مکمل برای تقویت عضلات و افزایش قدرت بدنی شنیده‌اید. با این حال، یکی از نگرانی‌هایی که مصرف‌کنندگان کراتین دارند، ته نشین شدن کراتین در آب است. در واقع به دلیل ویژگی‌هایی که کراتین دارد، در آب یا دیگر مایعات خوبی حل نمی‌شود. بنابراین، در این مطلب قصد داریم راه‌حل‌هایی برای حل این مشکل را برای شما توضیح دهیم.
از نظر کتب مراجع شیمی کراتین منو هیدرات به سختی در آب حل می‌شود که این کتب برای حلالیت کراتین منو هیدرات در آب عبارت slightly soluble را بکار میرند که معادل فارسی آن همان به سختی حل شدن میباشد، که از لحاظ علم شیمی این عبارت به این معناست که یک گرم از ماده در بین صد الی  هزار میلی لیتر از حلال حل می‌شود، حال پنج گرم کراتین منو هیدرات در حدود سیصد میلی لیتر آب ولرم یا آب در دمای حدودا سی درجه سانتیگراد به همراه همزدن ممتد حل میشود. 
صد البته ظاهر و شکل فیزیکی کراتین منو هیدرات در این بین نقش بسیار  مهمی را ایفا می‌کند، هر چه سازنده ها کراتین منو هیدراتی با ذره های ریز تر و یا به اصطلاح میکرو کریستالی تولید کنند، به حالالیت و در نتیجه سرعت جذب کراتین منو هیدرات به بدن ورزشکاران کمک بیشتری می‌کنند.

 

دلایل سخت حل شدن کراتین در آب


دلایلی که می‌توانند باعث سخت حل شدن کراتین در آب شوند، بسیار متنوع هستند. اولین دلیل می‌تواند عدم استفاده از مقدار کافی مایعات برای حل کراتین باشد. همچنین، استفاده از آب سرد به عنوان مایع برای حل کراتین می‌تواند مخلوط کردن آن را سخت کند و باعث عدم حل شدن کراتین شود.
 علاوه بر این، نوع کراتینی که مصرف می‌کنید نیز می‌تواند باعث سخت حل شدن آن در آب شود. در واقع ممکن است کراتینی که خریداری کرده اید کیفیت قابل قبولی ندارند و همین دلیل باعث می شود که دیرتر در آب حل شود. لذا، برای اینکه کراتین به خوبی حل شود، نیاز است مقدار کافی آب استفاده کنید و همچنین به نوع کراتینی که مصرف می‌کنید توجه کنید.


کراتین یک ترکیب شیمیایی است که در مایعاتی مانند آب حل می‌شود. 


برای حل کراتین به درستی، باید از مقدار کافی آب استفاده کنید. به طور کلی، برای حل کردن 3 تا 5 گرم کراتین، به حداقل 148 تا 250 میلی‌لیتر مایعات نیاز دارید. این به معنای این است که باید بین 148 تا 250 میلی‌لیتر آب به هر 3 تا 5 گرم کراتین اضافه کنید.

بنابراین، استفاده از مقدار کافی آب برای حل کراتین بسیار مهم است. اگر از مقدار کافی آب برای حل کراتین استفاده نکنید، این مکمل به درستی حل نمی‌شود و ممکن است در بدن شما جذب نشود. بنابراین، قبل از مصرف کراتین، بهتر است با دقت به نحوه حل آن توجه کنید و از مقدار کافی آب برای حل آن استفاده کنید. همچنین، برای تعیین دوز مناسب کراتین، بهتر است با پزشک یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

 

کراتین در آب

 

مایعات سرد برای حل کراتین توصیه نمی‌شود


پودرهای مکمل مختلف به دلیل ویژگی‌های شیمیایی خود، در برابر مایعات سرد مقاومت بیشتری دارند. همچنین، کراتین نیز به دلیل ویژگی‌های خود، در آب یا مایعات دیگر خوب حل نمی‌شود. بهترین راه برای حل کراتین، استفاده از مایعات با دمای اتاق یا کمی گرم است. با این روش، کراتین به خوبی در مایعات مختلف حل می‌شود و مصرف آسان‌تری را برای شما فراهم می‌کند. به طور کلی، بهتر است قبل از مصرف هر گونه مکمل، دستورالعمل‌های مربوط به حل آن را با دقت مطالعه کنید.

 

تاثیر کیفیت کراتین در میزان حل شدن آن در آب


برای پیدا کردن یک مکمل کراتین با کیفیت، بهتر است از فروشگاه‌ها و داروخانه‌های معتبر خرید کنید. این محصولات باید دارای مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه باشند و برچسب آن‌ها باید شامل اطلاعات کامل و دقیق درباره محصول، مواد تشکیل‌دهنده و نحوه استفاده باشد.

همچنین، برای اطمینان از کیفیت مکمل کراتین، می‌توانید از نظرات و بازخوردهای مشتریان استفاده کنید. با خواندن نظرات دیگران در مورد یک محصول، می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره کیفیت آن بدست آورید و بهترین تصمیم را در خرید آن بگیرید.
در کل، برای جلوگیری از مشکلات سخت حل شدن کراتین در آب، بهتر است از مکمل کراتین با کیفیت و معتبر استفاده کنید و برچسب محصول را به دقت بررسی کنید. همچنین، می‌توانید با مشاوره پزشک یا متخصص تغذیه، بهترین نحوه مصرف کراتین را برای خودتان تعیین کنید.

 

مکمل کراتین


اقدامات لازم جهت حل شدن آسان تر کراتین در آب


مقدار کافی مایعات برای حل شدن کراتین در آب


می توان گفت برای استفاده از 5 گرم کراتین مونوهیدرات، می بایست حداقل 300 میلی‌لیتر آب ولرم یا آب در دمای 30 درجه سانتی گراد در نظر گرفته شود. به عبارت دیگر، مصرف کراتین با توجه به مقدار مناسب مایعات کمک می‌کند تا احتمال آسیب به معده و کلیه‌ها را کاهش دهد. همچنین، می توان برای حل بهتر کراتین از مایعات گرم استفاده کرد. در واقع، گرم کردن مایعات می‌تواند باعث افزایش دمای کراتین شود و باعث حل شدن بهتر آن در مایعات شود. 

 

خرید کراتین اصل و با کیفیت


برخی از کراتین‌های ارائه شده در بازار اصلاً شامل کراتین نیستند و برخی دیگر نیز دارای کیفیت پایین هستند. لذا، بهتر است از محصولات برندهای اصلی و معتبر تهیه کنید. همچنین، قبل از خرید مکمل کراتین، بهتر است نظرات و تجربیات دیگران را درباره آن محصول بررسی کنید.

 

معرفی کراتین با توانایی حل شدن مناسب در آب 


کراتین یک ترکیب شیمیایی است که برای بدن انسان ، نقش مهمی در افزایش قدرت عضلات دارد. در صورتی که شما به دنبال افزایش عضلات خود هستید، ممکن است از کراتین استفاده کنید. اما معمولا کراتین در آب حل نمی‌شود و ته نشین می‌شود که باعث عدم جذب بهتر توسط بدن و کاهش اثربخشی آن می‌شود. برای رفع این مشکل می‌توانید از کراتین هایی که بهتر حل می‌شوند استفاده کنید.

 

  • کراتین مونوهیدرات، رایج‌ترین نوع کراتین است که به صورت پودری در بازار توزیع می‌شود. در مورد این نوع کراتین به میزان زیادی تحقیق شده و اثربخشی فوق‌العاده‌ای در افزایش عضلات دارد. با این حال، به دلیل نامطلوب بودن حل شدن در آب، ممکن است شما به دنبال کراتین با قابلیت حل بالاتر باشید.
  • کراتین مونوهیدرات میکرونیزه، نوع دیگری از کراتین مونوهیدرات است که با فرآوری بیشتر و کوچک شدن اندازه ذرات به طور بهتری در آب حل می‌شود. 
  • همچنین کراتین HCL یا هیدروکلراید و کراتین نیترات نیز دو نوع دیگر از کراتین هستند که بهترین قابلیت حل را دارند، اما هزینه بالایی دارند.

برای رفع مشکل سخت حل شدن کراتین در آب می‌توانید از روش مخلوط کردن پودر کراتین با آب به درستی استفاده کنید. برای این منظور، پودر کراتین را به آب اضافه کرده و حداقل 30 ثانیه آن را هم بزنید تا به خوبی حل شود. همچنین از مایعات گرم برای حل کراتین استفاده کنید و بعد از مخلوط کردن پودر و مایع، درب شیکر را با دقت باز کنید تا فشار مایع باعث ریختن آن نشود.

 

تاثیر حل نشدن کامل کراتین بر اثربخشی آن


حل نشدن کامل کراتین به طور مستقیم بر روی اثربخشی آن موثر است و باعث ایجاد مشکلات گوارشی می شود. این عارضه معمولا در اثر مصرف دوزهای بالای کراتین اتفاق می‌افتد. بنابراین، حل شدن کراتین به طور کامل در آب به منظور جذب بهتر و کاهش احتمال ایجاد عوارض مصرف مفید است. با این حال، بهتر است برای مصرف کراتین، دوزهای توصیه شده را رعایت کنید و همچنین قبل از مصرف بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

 

حل نشدن کراتین در آب

 

سوالات متداول


در زیر به برخی از سوالات متداول در مورد مشکل حل نشدن کراتین در آب پاسخ داده شده است:

 

۱- چرا کراتین در آب به سختی حل می شود؟


کراتین، به دلیل ویژگی‌های شیمیایی خود، در آب به سختی حل می‌شود. این ویژگی‌ها شامل این است که کراتین یک ماده پودری است و در آب ته نشین می‌شود.

 

۲- چرا برخی از کراتین‌ها بهتر در آب حل می‌شوند؟


برخی از کراتین‌ها، به دلیل فرآیندهای فرآوری خاص، قابلیت حل شدن در آب را دارند. به عنوان مثال، کراتین میکرونیزه و کراتین HCL بهتر در آب حل می‌شوند.

 

۳- چگونه می‌توان کراتین را در آب حل کرد؟


برای حل کراتین در آب، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد، از جمله: استفاده از مایعات گرم، استفاده از مکمل‌های حاوی آنزیم، مصرف همراه با غذا، استفاده از کراتین میکرونیزه و کراتین HCL و استفاده از مکمل‌های حاوی الکترولیت.
برای افزایش، سرعت جذب کراتین و افزایش حلالیت آن  توصیه میشود که کراتین منو هیدرات را ورزشکاران  با آب میوه هایی که pH اسیدی داشته و یا در اصطلاح قلیایی نیستند میل کنند، چون کراتین منو هیدرات در این محیط های اسیدی حلالیت بیشتری داشته و راحت تر حل می‌شود و در نتیجه سرعت جذب آن در عضلات ورزشکاران بیشتر می‌شود.

 

۴- آیا مصرف کراتینی که در آب به خوبی حل نشده است، مفید است؟


در صورتی که کراتین در آب به خوبی حل نشده باشد، احتمالاً به شکل پودری به بدن تزریق می‌شود و به عنوان یک ماده غیرقابل حل، در بدن جذب نمی‌شود. بنابراین، برای بهره گیری از خواص کراتین، باید تلاش کرد تا آن را به خوبی در آب حل کرد.

 

۵- آیا استفاده از مایعات گرم برای حل کراتین، آن را خراب می‌کند؟


استفاده از آب گرم، چای، قهوه یا مایعات گرم دیگر می‌تواند به حل شدن کراتین در آب کمک کند. با این حال، باید به این نکته توجه کنید که آب بیش از حد گرم نباشد؛ چون در این صورت ممکن است باعث تخریب کراتین شود. بهترین راه برای حل کراتین در آب، استفاده از آب گرم با دمای متعادل است.

2023-06-29 23:12:59


بازدید: 4544

محصولات مرتبط

آیکون
%22 کراتین آپکس
892,000 تومان 700,000 تومان موجود
آیکون
%13 کراتین فارماتک
789,000 تومان 690,000 تومان موجود
آیکون
%5 کراتین کیو ان تی
946,000 تومان 900,000 تومان موجود
آیکون
%5 کراتین ویثر
800,000 تومان 760,000 تومان موجود
آیکون
%34 کراتین آپوویتال
870,000 تومان 570,000 تومان موجود
0 سبد خرید
حساب کاربری
0 علاقه مندی

021-66067516

tel
tel